top of page

po 06. 5.

|

Liberec

Malí, ale velkolepí: Makrofotografie hmyzu

Přijďte se ponořit do fascinujícího světa hmyzu a nechte se inspirovat Veronikou Souralovou, která vám ukáže, že makrofotografie je oslavou krásy a cestou k hlubšímu pochopení světa kolem nás. Přednášet bude paní Veronika Souralová.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Malí, ale velkolepí: Makrofotografie hmyzu
Malí, ale velkolepí: Makrofotografie hmyzu

Čas a místo

06. 5. 2024 14:00 – 16:00

Liberec, Bendlova 6, 460 01 Liberec, Česko

O události

Veronika Souralová (*10. července 1968) je uznávaná česká fotografka, která se specializuje na makrofotografii. Své objektivy zaměřuje na fascinující svět hmyzu a odhaluje jeho skrytou krásu v nejmenších detailech. V jejích fotografiích se snoubí estetické cítění s hlubokým respektem k životu v jeho nejmenších formách. Není to jen technický záznam detailů, ale především oslava krásy a fascinující vhled do mikroskopického světa.

Své umění zvěčňovat hmyz zblízka sdílí i v knihách, např. Jeden den v mraveništi (Mladá fronta 2004), Povídání s motýly (Mladá fronta 2010), Včelí domeček - prázdniny v úlu (CPRESS 2014) nebo Příběhy z trávy (CPRESS 2019), které jsou sice určeny především dětem, ale díky nádherným fotografiím upoutají i milovníky makrofotografie.

Veronika Souralová je od roku 2016 ředitelkou prestižní soutěže Czech Press Photo, která každoročně oceňuje nejlepší fotografie z oblasti fotožurnalistiky.

Obrázek události: Copyright (c) Veronika Souralová 

Vstupenky

  • Vstup zdarma

    0,00 Kč
    Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page