top of page

Di., 19. März

|

Liberec

Vědecká fotografie a mikrofotografie

Přijďte se podívat na fascinující mikrosvět rostlin, živočichů a struktur! Zveme vás na přednášku "Vědecká Fotografie a Mikrofotografie" s fotografem Mgr. Viktorem Sýkorou.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Vědecká fotografie a mikrofotografie
Vědecká fotografie a mikrofotografie

Zeit & Ort

19. März 2024, 15:00 – 17:00

Liberec, Bendlova 6, 460 01 Liberec, Česko

Über die Veranstaltung

Přednášet bude fotograf Viktor Sýkora, absolvent PřF UK v Praze. Několik let působil jako hostující fotograf Divadla pod Palmovkou. V současné době pracuje jako vědecký pracovník v Centru pro experimentální biomodely 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Věnuje se  především mikrofotografii. 

Svoje fotografie prezentoval na mnoha autorských a skupinových výstavách doma i v zahraničí. Je autorem populárně vědeckých knih Tajemství rostlin (Academia, 2009) a Neviditelný lidský svět (Academia, 2015), které obsahují fascinující pohled do mikrosvěta rostlin, živočichů a struktur. 

Zároveň je nositelem řady českých a  mezinárodních ocenění, např. German Prize for Scientific Photography 2014 a 2013 (Bremen, Německo), Věda je krásná (Praha, Česká republika), kde se stal absolutním vítězem, Art in science (Kodaň, Dánsko), kde získal 1. cenu v kategorii Humor ve vědě či Royal Photographic Society’s science photographer of the year (Londýn, Velká Británie) – Top ten.

Publikoval také v renomovaných časopisech, jako je National Geography a Science.

Wenn Sie nicht persönlich nach Liberec kommen können, bieten wir eine Online-Übertragung über Google Meet an, die ins Deutsche übersetzt wird. Bitte reservieren Sie auch in diesem Fall Ihr Ticket im Voraus. Sie können sich hier anschließen: https://meet.google.com/zcb-tzya-tnp.

Tickets

  • Vstup zdarma

    0,00 CZK
    Verkauf beendet

Gesamtsumme

0,00 CZK

Diese Veranstaltung teilen

bottom of page